Blog

Stylizacje dla malucha na nowy rok szkolny

Powrót dziecka do szkoły lub przedszkola to dla rodziców nie lada wyzwanie. Poza skompletowaniem szkolnej wyprawki trzeba odpowiednio przygotować garderobę naszej pociechy. Dzieci czasami potrafią zaskoczyć nas swoimi stylizacjami, nie myśląc o tym, że w ciągu dnia, podczas zajęć, może być im niekomfortowo. Rolą rodziców jest dopilnowanie, by strój był wygodny, a zarazem nie krępował ruchów.

Czytaj więcej


Jaka powinna być piżamka dla dziecka?

Piżama to element garderoby z którego korzystamy codziennie – tym częściej używany jest przez dzieci, które potrzebują znacznie więcej snu niż dorośli. Kto ma pociechy, ten również wie, że w piżamie mogłyby one chodzić przez cały dzień, więc ten element garderoby musi zapewniać maksymalną wygodę.

Czytaj więcej


Wakacyjna walizka przedszkolaka

Pakowanie dziecięcych ubranek nie jest łatwym zadaniem. Z uwagi na to, że dzieci mogą łatwo się ubrudzić, trudno dokładnie przewidzieć, ile ciuszków należy zabrać. Bywa tak, że nasze pociechy upierają się na wiele niepotrzebnych rzeczy, które koniecznie chcą wziąć na wyjazd. Od przybytku głowa nie boli, ale rodzice wiedzą, że im mniej rzeczy w bagażu, tym lepiej.

Czytaj więcej


JAK UBRAĆ NIEMOWLAKA LATEM?

Chociaż lato w Polsce nie należy do najbardziej upalnych, to całkiem inaczej reaguje na wysokie temperatury organizm dorosłego człowieka, a inaczej noworodka. O ile dorośli wiedzą, jak o siebie zadbać, o tyle nie zawsze wiedzą, jak ubrać swoją pociechę. Jakie ubranka sprawdzą się więc niemowlęciu w trakcie upałów?

Czytaj więcej


Prezentowe TOP 3 dla każdego malucha

Kiedy zbliża się ważna okazja w życiu dziecka – czy to naszego, czy malucha bliskiej nam osoby (w tym chrześniaka, kuzyna bądź najmłodszego członka dalszej rodziny), zawsze pojawia się pytanie, jaki podarować prezent. O ile w przypadku narodzin dziecka łatwiej jest dobrać podarunek, o tyle dla tego nieco starszego pomysłów wprawdzie jest więcej, jednak większość z nich to produkty, które pociecha posiada już w swoich niewielkich zbiorach. Z tego powodu najbezpieczniejszą oraz najbardziej praktyczną opcją jest wybór na prezent ubranek. Dziś przedstawimy kilka propozycji, które z pewnością przypadną do gustu samym maluchom, jak i im rodzicom.

Czytaj więcej


Jak ubrać dziecko na podróż samochodem?

Podróżowanie z dzieckiem, niezależnie od tego, czy jest to niemowlę, czy już kilkuletni maluch, to nie lada wyzwanie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci nie są przyzwyczajone do spędzania czasu w jednej, do tego często niewygodnej pozycji. Ich ruchy są ograniczone m.in. przez pas bezpieczeństwa oraz granice fotelika – a przecież kwestii tych nie można zaniedbać, jeśli chcemy mówić o bezpiecznym podróżowaniu.

Czytaj więcej


Zasady kompletowania wiosennej garderoby dziecka

Wielkimi krokami zbliża się upragniona wiosna – nadszedł marzec, a wraz z nim coraz dłuższe, a przede wszystkim znacznie cieplejsze dni. Powoli myślimy o lżejszych ubraniach i butach bez ocieplenia. W temacie garderoby warto poświęcić nieco więcej uwagi tej przeznaczonej dla malucha – w końcu zapewnienie komfortu cieplnego kilkuletniemu dziecku to priorytet dla wszystkich rodziców. Dziś krok po kroku przedstawimy Wam niezbędnik wiosennej szafy maluszka. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej


Dresowe komplety dziecięce – dlaczego warto je wybierać?

Dobór ubranek dla naszego malucha nigdy nie jest prosty – w końcu trzeba brać pod uwagę nie tylko jego komfort, ale także warunki pogodowe panujące na zewnątrz, wiek dziecka oraz odpowiednie materiały, z których jest wykonana odzież. Choć skórzane kurteczki, koszule czy efektowne sukienki to elementy garderoby, które sprawiają, że dzieci wyglądają niezwykle uroczo, to jednak warto wiedzieć, że nie będą stanowiły one wygodnego rozwiązania na co dzień. Z pomocą przychodzą jednak komplety dresowe. Jak je dobrać, aby mieć pewność, że ubranko malucha będzie ciepłe, komfortowe, a jednocześnie estetyczne?

Czytaj więcej


Ile warstw ubrań założyć dziecku, by się nie przegrzało?

Każdy, kto jest rodzicem, zna pewną zależność: jeśli dziecko jest szczęśliwe, to rodzic także. Trudno jednak o szczęście naszego malucha, kiedy przez cały czas jest mu za zimno lub zbyt ciepło. Rodzi to u niego nie tylko dyskomfort, ale bardzo często pojawiają się też infekcje. Nie jest temu łatwo zapobiec, tym bardziej że trudno przewidzieć, jak w ciągu dnia zmieniać się będzie pogoda. Można jednak trzymać się kilku zasad, by mniej więcej udało się dopasować ubrania dla dziecka.

Czytaj więcej